Przejdź Test, który pozwoli Ci wybrać franczyzę idealną dla Ciebie

Przed świętami rośnie popyt na firmy sprzątające

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zanim jednak cała rodzina zasiądzie przy wigilijnym stole, czeka nas mnóstwo pracy. Zakupy, sprzątanie, gotowanie czy wybór prezentów, wszystkie te czynności są czasochłonne. Dlatego z roku na rok rośnie popyt na firmy sprzątające domy i mieszkania. Polacy coraz chętniej korzystają w okresie przedświątecznym z profesjonalnej pomocy przy domowych porządkach.

Wiele osób podchodzi bardzo poważnie do przygotowań świątecznych, a zwłaszcza do porządków. Polacy dokładają wszelkich starań, by ich domy wręcz lśniły czystością. Jednak nie wszyscy lubią i mają czas na sprzątanie. Często w okresie przedświątecznym wiele osób jest zapracowanych bardziej niż zwykle, dlatego skorzystanie z płatnego sprzątania staje się praktyczną potrzebą wynikającą z braku czasu.

Informacji na temat firm sprzątających czy produktów związanych z odświeżeniem mieszkania, Polacy najczęściej szukają w Internecie. Także lokalna wyszukiwarka Panoramafirm.pl jest źródłem informacji dla osób planujących gruntowne porządki, co potwierdzają statystyki – w listopadzie panoramafirm.pl odnotowała ponad 100% wzrost zapytań o firmy sprzątające.

Szukając informacji coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych, które ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim szybko i łatwo możemy wyszukać potrzebne informacje np. na temat firm sprzątających czy artykułów do sprzątania mieszkań.

– mówi Magdalena Wypychowicz Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku Eniro Polska.

Duże znaczenie ma także dostępność takiej firmy i jej lokalizacja. Najlepiej jeśli ekipa usługowa znajduje się w naszej okolicy i w każdej chwili może pomóc.

– dodaje Magdalena Wypychowicz.

Zakres usług firm sprzątających, jaki możemy zamówić jest bardzo zróżnicowany, od podstawowych jak zwykłe odkurzanie po pranie dywanów, czyszczenie tapicerek, mycie okien a także poprawę sprzątania po kimś. Ceny są zróżnicowane i zazwyczaj ustala się je albo w oparciu o sprzątany metraż nieruchomości lub czas poświęcony na pracę.

Oszczędność czasu, wygoda oraz rosnąca dostępność specjalistycznych usług sprawiła, że coraz częściej szczególnie w okresie przedświątecznym sięgamy po pomoc profesjonalistów, również w sprzątaniu, poszukując informacji w lokalnych wyszukiwarkach.

Źródło:
Eniro Polska Sp.z o.o.