Jak działają podnośniki dla osób z niepełnosprawnościami?

Podnośniki inaczej nazywane są schodołazami. Mimo iż częściej wymieniane są schodołazy towarowe, na rynku mogą Państwo zakupić także podnośniki osobowe. Są one przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych

Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, pokonanie schodów w bloku to bariera wręcz nie do pokonania. Osoba poruszająca się na wózku nie ma szans sama wjechać po schodach, natomiast opiekun co prawda przy dużym wysiłku da radę wnieść osobę z wózkiem na pierwsze czy drugie piętro, jednak wyżej nie będzie w stanie. Właśnie z myślą o niepełnosprawnych i ich opiekunach powstały podnośniki dla osób niepełnosprawnych. Dają one możliwość bezpiecznego i wygodniejszego wnoszenia osoby niepełnosprawnej oraz jej wózka. Tak naprawdę automatyczny podnośnik nie wymaga użycia siły przez opiekuna osoby niepełnosprawnej, a jedynie niewielkiej ingerencji z jego strony, co stanowi ogromne udogodnienie i pomoc. Dzięki temu wózek inwalidzki nie przeszkodzi w dostaniu się do mieszkania. 

Podnośniki osobowe

Oprócz wspomnianego wyżej podnośnika, osoba niepełnosprawna często potrzebuje dodatkowych podnośników do domu. Podnośnik pacjenta to specjalny podnośnik elektryczny do użytku domowego lub użytku w miejscu publicznym. Tak więc aby pomóc niepełnosprawnej osobie wejść do basenu, warto zakupić specjalny podnośnik basenowy. Stanowi to sposób na likwidację bariery architektonicznej. Natomiast do domu potrzebny może być elektryczny podnośnik wannowy. Jego maksymalne obciążenie jest określone, lecz jest spore.

Tego typu podnośniki oferują swobodne podnoszenie osób niepełnosprawnych tudzież osób starszych, które nie mogą same sobie poradzić. Istnieją również podnośniki umożliwiające przenoszenie człowieka z wózka na łóżko. Dlatego też przy osobie niepełnosprawnej podnośniki osobowe mogą stanowić niezbędne udogodnienie.

Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim oraz ich opiekunowie muszą codziennie mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Dlatego trzeba starać się jak najbardziej odciążyć się i korzystać z udogodnień w postaci podnośnika – schodołazu oraz podnośnika osobowego. Dzięki temu opiekun odciąży swój kręgosłup i nie będzie musiał używać siły, aby przenosić podopiecznego, zaś osoba niepełnosprawna będzie miała zagwarantowany komfort oraz wygodę czy bezpieczeństwo. Zatem warto skontaktować się z firmami sprzedającymi tego tupu podnośniki dla osób niepełnosprawnych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

KATALOG FRANCZYZ
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika