McDonald’s Polska Sp. z o.o.

Dane kontaktowe:

 

Historia McDonald’s w Polsce sięga 1992 roku. Pierwsza restauracja firmy zlokalizowana przy ul. Marszałkowskiej rozpoczęła obsługę gości 17 czerwca. Szacuje się, że tego dnia swoją pierwszą wizytę w McDonald’s w Warszawie złożyło ponad 45 tysięcy osób! Restauracja pobiła światowy rekord sieci w ilości transakcji w dniu otwarcia, a było ich aż 13 304.

W ofercie firmy od początku dostępne były flagowe produkty, takie jak hamburger, cheeseburger, Big Mac, frytki czy też shake. Z biegiem czasu oferta była poszerzana o nowe produkty i tak w 1993 roku pojawiła się oferta dla entuzjastów ryb czyli Fish Mac (obecnie Filet-o-Fish). Następne lata przyniosły rozszerzenie oferty produktów z mięsem kurczaka. W 1995 roku pojawiła się ciesząca się dużym uznaniem gości kanapka McChicken, w 1997 roku – McNuggets’y, a w 2000 – Wieś Mac i McFlurry. W 2006 w firmie zaszły spore zmiany. Pracownicy otrzymali nowe stroje, rozpoczął się też program modernizacji restauracji. McDonald’s jako pierwsza firma na polskim rynku, zaczęła umieszczać na opakowaniach informacje o wartościach odżywczych produktów. W 2007 roku firma wprowadziła do wszystkich swoich restauracji specjalną ofertę śniadaniową. Goście restauracji mogą zamawiać produkty z odmiennego menu: kanapki typu McMuffin, tosty oraz tortillę śniadaniową.

Dane o jednostkach
Liczba jednostek własnych Liczba jednostek franczyzowych Liczba jednostek partnerskich
350 221 b.d.
Informacje o kosztach
Opłata licencyjna Opłata miesięczna Opłata marketingowa miesięczna
45 000 USD (równowartość w złotych po kursie średnim NBP obowiązującym w dniu płatności) PLN 5% sprzedaży całkowitej PLN 4,4% sprzedaży całkowitej PLN
Informacje o lokalu
Koszt zatowarowania Koszt przygotowania lokalu Minimalna wielkość lokalu Minimalna wielkość miasta Szacunkowy zwrot z inwestycji (% rocznie)
b.d. od 2.300.000 do 3.800.000 zł PLN b.d. b.d. b.d.

Dodatkowe uwagi

Brak uwag

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

KATALOG FRANCZYZ
Logo
Rejestracja Nowego Użytkownika